Aktualności Aktualności

„Marzenia się spełniają”

Pan Zygmunt Pyszora od 37 lat jest pracownikiem Nadleśnictwa Kwidzyn. Już jako kilkunastoletni chłopiec zaczął interesować się leśnictwem. Mieszkał wtedy na terenie Nadleśnictwa Jamy, gdzie w Ośrodku Hodowli Bażanta Orle hodowano bażanty. W latach 70 tych i 80 tych ubiegłego wieku bardzo często przebywał w Ośrodku, żeby podglądać rozwój tego ciekawego gatunku.

Na zakończenie nauki w Technikum Leśnym w Tucholi pisał pracę dyplomową na temat hodowli bażantów, na przykładzie obserwowanego Ośrodka Hodowli Bażanta Orle. Zamarzył wtedy, że w przyszłości założy własną hodowlę bażantów.

Marzenie się spełniło.

W 2018 roku zbudował wolierę i hoduje bażanty jednocześnie spełniając swoje marzenia. Jego poczynania to zaledwie początek realizacji marzeń, ale są dowodem na to, iż należy urzeczywistniać swoje pasje.

Ambitnym celem Pana Zygmunta jako miłośnika natury, Leśnika z wielkim oddaniem przyrodzie, jest powiększanie stada, nie przez zakup kolejnych bażantów lecz przez rozmnażanie i wypuszczanie ich w łowisko.

Wszystkim pasjonatom życzymy wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń!

 

Kilka informacji na temat tego ciekawego gatunku -
http://www.kwidzyn.gdansk.lasy.gov.pl/bazant-zwyczajny#.XFsQazpCeUl

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.

                                                                                                                                                   PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!