Aktualności Aktualności

Sprzedaż choinek „prosto z lasu” w Nadleśnictwie Kwidzyn

Sprzedaż choinek w Nadleśnictwie odbywać się będzie zarówno w każdym z 16 leśnictw, jak i przy siedzibie Nadleśnictwa, przy ulicy Braterstwa Narodów 67 w Kwidzynie.


Sprzedaż  przy siedzibie Nadleśnictwa:
Służba leśna będzie sprzedawała najpopularniejszy gatunek, czyli świerk pospolity. „Choinkę” będzie można zakupić od 16 grudnia do 24 grudnia (z wyjątkiem niedzieli). W terminie od 16 grudnia do 23 grudnia oczekujemy na Państwa w godzinach 9:00 – 16:00, a w samą wigilię do godziny 11:00.

Cennik:

          20 zł – wysokość do 1,5m

          35 zł – wys. 1,5- 2,0 m

          40 zł – wys. 2,0 – 3,0m

Cena obejmuje zapakowanie choinki  w siatkę

Sprzedaż  w leśnictwach:
Sprzedaż choinek świerkowych będzie odbywała się w dni powszednie w godzinach od 7:00 – do 15:00. W leśnictwach choinki nie będą pakowane w siatkę (wyjątek: Lisewo i Miłosna).

Cennik:

          12 zł – wysokość do 1,5m

          26 zł – wys. 1,5- 2,0 m

          28 zł – wys. 2,0 – 3,0m

          80 zł – wys. 3,0 – 5,0 m

 

 

 

 

W dniach 14 -15 grudnia w godzinach 12:00 – 18:00 sprzedaż będzie realizowana podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na placu przed Teatrem Miejskim.

 

 

 

Pamiętajmy!

To naturalna choinka, a nie sztuczna jest tą „ekologiczną”.

Do niedawna, sztuczne choinki uważane były za ekologiczne ze względu na to, że według wielu osób miała chronić lasy przed nadmierną eksploatacją. Jednak wbrew temu przekonaniu, sztuczne choinki są bardzo szkodliwe dla środowiska. Zarówno ich produkcja, jak i utylizacja powodują wytwarzanie związków szkodliwych dla środowiska. Przy spalaniu choinki  do atmosfery dostają się trujące opary. Jeśli zaś plastikową choinkę wyrzucimy na śmietnik, jej rozkład będzie trwać nawet kilkaset lat.

Choinka sztuczna ma tyle samo wad, co naturalna zalet.  Wytwarza się je z substancji, których samo wydobycie powoduje szkody w środowisku, zaś proces produkcji powoduje to, co najbardziej nieprzyjazne – pyły, gazy, wyziewy zakładów chemicznych. Po kilku latach użytkowania choinka trafia na wysypisko śmieci. Jej biodegradacja następuje bardzo powoli, bo rozpad związków PCV trwa co najmniej 400 lat.

 

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!