Aktualności Aktualności

TROPEM WILCZYM

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Gardeja 2019

3 marca w Gardei odbędzie się kolejny już bieg „Tropem Wilczym” - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Partnerem imprezy jest Nadleśnictwo Kwidzyn.

Uczestnicy mają do pokonania dystans  1963 m, czyli odległość będącą symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych  oraz 10 000  m. Trasa została wyznaczona przez tereny leśne Nadleśnictwa – w Leśnictwie Dziwno. 

Wspólny start dla obydwu dystansów odbędzie się o godzinie 12:00 z placu rekreacyjnego Gardeja III,  ul. Sołecka (okolice nr 8). Na liście biegu zapisało się już 302 osoby.

Serdecznie zapraszamy

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora:

http://gokgardeja.naszgok.pl/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-gardeja-2019

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.


                                                          PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!